Йокич отбелязва 41 точки и води Нъгетс пред Тимбъруулвс със 116-107, за да поведе на Запад
AP News | 2024-04-11 | 07:08:19

ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич вкара 41 точки и прехвърли Денвър Нъгетс след Минесота и еднолично притежание на първото място в тесния Плейофна надпревара в Западната конференция с победа със 116-107 над Тимбъруулвс в сряда вечерта.

Йокич отправи 16 от 20 удара срещу най-добрата защита на НБА, докато през по-голямата част от нощта беше охраняван от най-добрия защитник на лигата Руди Гобер . Джамал Мъри добави 20 точки за 27 минути, а Майкъл Портър младши вкара 18.

Антъни Едуардс поведе Минесота с 25 точки, но не беше фактор в четвъртата четвърт, когато Денвър се отдръпна. Майк Конли добави 19 точки за Уулвс.

Нъгетс (56-24) поведоха с един мач пред Минесота и Оклахома Сити, които са с 55-25. Тъндър победи Сан Антонио със 127-89 в сряда вечерта, за да остане на поразително разстояние от първия поставен в Запада.

Защитаващият титлата на НБА Нъгетс е най-добрият в Западната конференция 33-8 у дома. Денвър и Минесота разделиха своите сезонни серии 2-всички и Нъгетс трябва да завършат пред Тъндър и Уулвс, които имат по-добър процент победи в дивизията и следователно тайбрека, за да спечелят второто си поредно място под номер 1.

Нъгетс изиграха първия поставен миналата година в серия от 10-1 у дома в плейофите по пътя към първата си титла в НБА.

Нъгетс завършват редовния си сезон с мачове в Сан Антонио и Мемфис. Вълците и Тъндър завършват у дома. Минесота е домакин на Хоукс и Сънс, а Тъндър затваря с мачове срещу Бъкс и Маверикс.

Във вторник вечерта Йокич омаловажи значението на този мач, като каза: „Не мисля, че това е наистина голям мач.“ Едуардс обаче настоя, че това е толкова голямо, колкото може да бъде игра от редовния сезон: „Мисля, че всеки знае какъв е залогът“, каза Едуардс. „Дори няма нужда да говоря колко е голям – всеки знае.“

Тази дихотомия разкри разликата в подходите на екипите.

Влизането в плейофите с оптимално здраве е по-важно от влизането в следсезона като първи поставен на Запад, предложи треньорът на Денвър Майкъл Малоун, който казва от седмици, че е уверен, че отборът му може да спечели навсякъде и по всяко време, независимо от посявката . Той имаше както Мъри (коляно), така и Арън Гордън (крак) с ограничение на минутите.

„С удоволствие бихме взели номер 1, но много по-важно за мен е да се уверя, че нашите играчи са здрави и на разположение време за плейофи“, каза Малоун преди мача, добавяйки: „Има толкова много отбори, които могат да излязат от Запада тази година.“

Вълците не бяха в пълна сила в плейофите преди година, но все пак дадоха Нъгетс е най-трудният момент от всички съперници по пътя на Денвър към титлата.

С Карл-Антъни Таунс, който ще се завърне в игра още този уикенд, Тимбъруулвс се надуват в плейофите, вместо да залитат като те го направиха миналата година.

Философията на Денвър за по-здравословни, вместо за сеитба, доведе до широко разпространени спекулации, че Мъри ще пропусне втората вечер от тази поредна сряда, след като се завърна само миналата седмица от контузия в коляното, която беше извън игра него за седем мача.

Вълците водеха през по-голямата част от нощта, но Денвър затвори третата четвърт със серия 9-1, за да поведе с 83-80 в четвъртата. Второто звено на Нъгетс увеличи разликата до 91-87, преди Йокич и Мъри да се върнат с оставащи 7 1/2 минути, а Денвър използва удар от 10-0, за да се оттегли.

Резервата на Нъгетс Пейтън Уотсън имаше шест блокове, което му дава 13 в последните три мача.

Timberwolves: Домакин на Atlanta Hawks в петък вечер.

Nuggets: Посетете San Antonio Спърс в петък вечер.